2021. december 6. hétfõMiklós
EUR = 4.9487 RON
USD = 4.3767 RON
HUF = 1.3605 RON
GDP-növekedés = 13,0%
Átlagbér = 3545 lej (nettó)
Munkanélküliség = 5%
BET = 12,480.18(0.81%)
Infláció = 7,9%
Alapkamat = 1,75%

Nem várt különdíjat is kiosztottak a 26. Kolozsvári Esettanulmány Napok döntőjén

 utolsó frissítés: 15:25 GMT +2, 2021. április 29.

124 versenyző diák, 35 gazdasági szakemberből álló zsűri, 25 000 lej összdíjazás, 61 közösségi média bejegyzés, mely 452 500 embert ért el a közösségi média platformokon, 15 videókonferencia, és 4 élő közvetítés a Facebook-oldalon – a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete által szervezett 26. Kolozsvári Esettanulmány Napokat idén is rendkívüli érdeklődés övezte.

A középiskolások versenyét a kolozsvári Báthory István Elméleti Líceum csapata, a GazdÁSZok nyerték, az egyetemisták versenyén pedig a mesterszakos közgazdász hallgatókból álló Orenda csapat diadalmaskodott. A fődíj mellett a verseny esettanulmányát adó Melinda Instal különdíjban is részesítette a két legsikeresebb egyetemista csapatot.

A tavalyi évhez hasonlóan ismét online térben szervezték meg a 25 ezer lej összdíjazású Kolozsvári Esettanulmány Napokat, amelynek részeként két párhuzamos rendezvény zajlott, a XIII. Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenye és a XXVI. Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny. A meglepetést a Melinda Instal ügyvezető igazgatója, András Lehel jelentette be a verseny eredményhirdetésén: az első két helyezett egyetemista csapatnak fizetett gyakornoki programot ajánlott fel 2021 nyarára, Székelyudvarhelyen.

25 000 lej összdíjazást osztottak ki a nyerteseknek

A verseny résztvevői szombaton egy romániai épületgépészeti, fürdőszobai és villamossági megoldásokat értékesítő nagyvállalat, a Melinda Instal által szolgáltatott esettanulmányt dolgoztak ki és mutattak be. Megoldásaikat egy olyan vállalati szakemberekből álló zsűri előtt prezentálták, amelyet a középiskolások esetében a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar magyar tagozatos, ma már felelős vállalati pozíciókat betöltő volt diákjai, az egyetemisták esetében pedig a támogató vállalatok vezető szakemberei alkottak. A csoportsorsolásokat, a megnyitót, a legjobb négy csapat küzdelmét és az eredményhirdetést élőben követhette a közönség a magyar intézet Facebook-oldalán.

A XIII. Középiskolások Üzleti Tanácsadó Verseny (KÜTV) díjazottjai:

1. hely: GazdÁSZok – Lőrinczi Réka,  Kovács Kata, Bugár Anna    (Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár, irányító tanár: Módi Tímea);
2. hely: Corporate Kings – Back István Levente, Csapó Dávid, Lészay Csaba Örs (Csiky Gergely Főgimnázium, Arad, irányító tanár: Lévai Ildikó);
3. hely: Botswanai pula – Szabó Csaba, Tőkés Andrea, Szepessy László (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, irányító tanár: Gál Győző).

Dicséret (döntő):

  • BanKings – Bartha Gréta, Bartalis Orsolya, Pătraşcu-Nagy Róbert (Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda, irányító tanár: Szabó László);
  • Minerva – Szali Kincső Noémi, Gagyi Nóra, Szász Nóra-Barbara (Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr, irányító tanár: Moldovan Szeredai Gergely);
  • Cryptoláz – Kis-Juhász István, Szabó Kincső, Bántó Koppány (Szilvánia Főgimnázium, Zilah, irányító tanár: László László);
  • Leányvállalat – Albert Zsófia, Sâncrăian Gabriella, Felházi Klára (Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár, irányító tanár: Pálfy Hajnalka);
  • Team SIC – Szén Tamás-Lajos, Hajdú Ákos Áron, Vass Árpád Hunor (Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, irányító tanár: Gazdag Ildikó).

A XXVI. Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny (KEEV) díjazottjai (valamennyien a BBTE magyar tagozatos közgazdász hallgatói):

1. hely: Orenda – Győri Anett, Kluzsán Kriszta, Ravasz Attila, Kucharszki Ingrid;
2. hely: Stonks – Réti Dávid-Árpád, Székely Csaba, Tófalvi Nóra-Eszter, Veres Andor;
3. hely: UNIT – Domokos Ferenc,Varga Tímea, Kinda Zsuzsanna, Bereczki Lilla-Katinka.

Dicséret (döntő):

  • Unlimited – Ambrus Anna, Fülöp Tihamér Balázs, Székely Evelin Beáta, Szekernyés Péter;
  • Enigma – Gebe Dóra-Emily, Filep Lilla, Ballok Norbert, Kiss Imola;
  • ECOnomix – Benedek Orsolya, Bokor-Tóth Krisztina, Incze Gáspár, Kovács Dorottya;
  • Karanteam – Domokos Attila, Hetzke Márk, Filep Attila, Kiss Mihály;
  • Cryptex – Ábrán Kinga-Réka, Fuccaro Kriszta, Kovács Alpár Botond, Martonos Magor Tamás.

Közönségdíjas csapatok:

  • KÜTV Facebook lájkverseny nyertese: Kell egy név      – Kolumbán Réka, Gombár Aletta, Sikó Sámuel (Kolozsvári Református Kollégium, Kolozsvár,irányító tanár: Antal Andrea);
  • KEEV Facebook lájkverseny nyertese: Mind benders – Bányai Csaba Roland, Balog Rebeka Beatrix, Mezei Evelin, Salat Barna;
  • Kolozsvári Esettanulmány Napok Instagram Battle nyertese: Evergreen – Imre Stefánia Henrietta, Simon Katalin, Birtalan Bence, Ilonczai Dávid.

(közlemény)

BBTE
Ha tetszett a cikk, lájkold a Pénzcsinálókat!

lokális