2024. március 19. keddAngelday, József, Bánk
EUR = 4.9388 RON
USD = 4.5768 RON
HUF = 1.2889 RON
GDP-növekedés = 5,6%
Átlagbér = 3545 lej (nettó)
Munkanélküliség = 5,2%
BET = 13.026,12(-0,54%)
Infláció = 8,19%
Alapkamat = 2,5%
Seer László blogja
  • digitális marketing, viselkedési közgazdaságtan, innováció
ARCHÍVUM RSS

Vásárlás a discount kedvéért: egy fölöttébb fura eset

, , , , ,

közzétéve: 2011-04-12 18:20

Az emberek szeretik az árkedvezményeket.

Már-már misztikus az a hév, amivel sokan közülünk vásárlási rohamot kapnak, ha ún. “árleszállítást” jelez a szenzoruk. Áthúzott listaár, vastagított, vörös akciós ár, imponáló felkiáltójelek. Van ebben valami perverz, ahogy mindez működik, nem? És működik. Nem is érdemes tagadni 🙂

A közösségi vásárlás még csak most kezd igazán begyűrűzni Romániába. Alapvető lényege, hogy minél nagyobb a kedvezmény, annál nagyobb a vásárlási hajlandóság.

  • Középen áll egy honlap (pl. Groupon.ro, Kuponiada.ro, RedDeal.ro, topdeals.ro és még kb. 500 Groupon-klón),
  • egyik oldalán az árkedvezményre beinduló vásárlóközönség,
  • másik oldalán az árkedvezményt felajánló vállalkozás.

Végül mindenki nyer: a vásárlók nagy kedvezménnyel kuponokat vásárolhatnak online, melyeket a megfelelő boltnál majd konkrét termékre/szolgáltatásra cserélhetnek, a vállalkozók azonnali bevételben részesülnek, az üzletet összehozó rendszer pedig az értékesítések után járó apró centbevételekkel, adatbázismarketinggel, értékes online reklámfelületeivel ugyancsak jól jár. Jól bizonyítja ez utóbbit a Groupon.com példája is, mint minden idők leggyorsabban növekvő vállalkozása.

No de nem minden termék/szolgáltatás számára ideális ez az eszköz.

Bár kevés az ilyen eset, de egy bukaresti ügyvédi irodának abszolút sikerült rátalálnia a nem megfelelő eszközre és kontextusra.

kedvezményes válás
Most vagy soha: Ilyen kedvezményesen ki tudja mikor válhatsz? 🙂 (Kép: refresh.ro)

70%-os árkedvezménnyel (mindössze 420 lejért 980 lej MEGTAKARÍTÁSSAL!) bonthatod fel házastársi jogviszonyodat, amennyiben itt és most megvásárlod az iroda kuponját. Az ajánlat viszont korántsem tart örökké: már csak egy pár órád és perced van hátra az ajánlat érvényességéből. Szinte hallani a kronométer adrenalinnövelő kattogását. Tikk-takk 🙂

A rendszer továbbá azt is felajánlja, hogy a vouchert más számára akár ajándékba is megvásárolhatod. Pl. ha kedveskedni akarsz valakinek, akkor aggódj no more! Nem is túl drága ajándék, ha jól megfontoljuk … de talán nem pont nászajándéknak ideális.

A hirdetés szövege magyarul:

“A nap ajánlata: VÁLÁS! Egy válás csak 420 lej 1400 lej helyett a Gabriela Florescu Ügyvédi Irodánál. Mondj viszlátot a személynek, akit már nem szeretsz, 70%-os árkedvezménnyel!”

Mi a Ti véleményetek? 🙂

Comments

Vásárlás a discount kedvéért: egy fölöttébb fura eset bejegyzéshez 13 hozzászólás

  1. Margit hozzászólása:

    *folyamatosan veri a fejét a falba*

  2. Attila hozzászólása:

    az agyamat eldobom! :))))

  3. evelyn hozzászólása:

    😮 😮 😮 ez vásárlásösztönzés? =)) komolyan gondolják h kedvezményért vki hamarabb elválik?

  4. Szatmári Srácok hozzászólása:

    Szerintem a közösségi vásárlás csak bizonyos területekre érvényes, pl termékekre és ott is az ésszerű diszkont százalék max 50% (árrésfüggő persze). De ne mondja azt nekem senki, hogy ha egy nap 100-an kajálunk egy helyen, akkor a flekken+sültkrumpli már csak 2 lej lesz. Mi az eredménye: a közösségeknek felajánlott cuccok automatikusan értéküket vesztik a piacon, amely gagyit szül. Becsületes szatmári taxis ilyet nem csinál 🙂

  5. Levi hozzászólása:

    Ez szerintem egy tipikus célközönségnek, egy vékony rétegnek szólhat esetleg. 😀

    Azoknak akik már 30-40 éve házasok, de már 10 – 20 éve el akarnak válni, csak a megfelelő pillanatra és ajánlatra vártak…

    Hallottam olyan esetről, hogy a 60 éves bácsika akart elválni a feleségétől aki sokat veszekedett vele és a bíró nem választotta el, mert már úgyis öregek. 🙂

  6. frodo hozzászólása:

    Szerintem a kedvezményes ár maga az alapár igazából. Eezt alátámasztja az is, hogy nem lehet dömpingárat alkalmazni a piacon. Vagyis a kedvezményes ár valóban profitos. Nézzétek meg, mit csinál a Coca-Cola. Karácsony-szilveszterkor 2,5 liter az ajánlat 2 helyett, eltartanak a palackok márciusig is a polcon. Aztán jön a húsvét, megint 2,5 literes a kóla. Most, bár a tévében nyomják a 2,5-ös húsvéti reklámot, tegnap a Carrefour-ban a 4 literért 3-at kapsz ajánlatot vettem meg, vagyis két 2 literes kiszerelést kaptam 6,75 lejért (lehet, hogy néhány banit elrontok), míg egy palack 4,48 lett volna. Úgyhogy én valahogy azt gondolom, mikor nincs kedvezmény, akkor tkp. a felárat fizetjük meg.

    Érdekes lenne egy hónapig kizárólag kedvezményes árú cuccokból élni. Vajon meg lehet úszni egészségi károk nélkül?

    • Salmon hozzászólása:

      A Coca-Cola termelési ára literenként nem szokott több lenni 10-20 baninál. Nagyon gazdaságos termelési technikával csinálják, gigantikus mennyiségben, nagyon megéri. Igaziból a reklám sokkal drágább…

      Viszont nincs egészségtelenebb dolog a kolánál. Elképesztően jó króm felületek tisztítására, véres balesetek helyének lemosására, vízkő ellen a wc kagylóba.
      Se kedvezménnyel se annélkül (így is úgy is hatalmas a haszonkulcs) nem jó inni.
      Sör sör és bor Béres-csepp a fekete ital mellett.

  7. b.csanad hozzászólása:

    Azt hiszem, a példaként felhozott hírdetés ellentétes az ügyvédi törvényben megengedett promoválási szabályokkal is :-s

  8. szkiny hozzászólása:

    A vendéglőben felajánlott féláras vacsora nem a termék (szolgáltatás) reális öszköltsége, hanem annak a határköltsége. Azaz, annak az egy, pótlólagos egységnek az előállításához szükséges pótlólagos költség. Tehát nem fog olyan helyzet előállni, hogy ugyanazon a napon, egy adott vendéglőben a vendégek nagy hányada féláron fogyasszon. Ettől függetlenűl nagyon vonzó ajánlatok és egy-egy alkalomra jó kipróbálni, ha másért nem, az illető szolgáltató egység kipróbálásáért.

    A modell alapja a hozamérték növelő (yield) management. Lásd: https://szkiny.blogspot.com/2011/04/kozossegi-vasarlasok.html

    • Seer László hozzászólása:

      Köszönjük a frappáns összefoglalót és gratulálok témába vágó ugyancsak hasznos blogbejegyzésedhez.

      Valóban, ez nem egy öngyilkos-rendszer, tehát abszolút nem véletlen az óriási érdeklődés, ugyanakkor a közösségi vásárlás globális piacvezetőjének, a Groupon.com-nak az üzleti modellje sem lutri.

  9. Visszajelzés: Vásárlás a discount kedvéért: egy fölöttébb fura eset | Beszerzés.hu

  10. Visszajelzés: Vásárlás a discount kedvéért: egy fölöttébb fura eset | Beszerzés.hu

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.