2020. aug. 13. csütörtökIpoly
EUR = 4.8357 RON
USD = 4.1087 RON
HUF = 1.3994 RON
GDP-növekedés = 2,4%
Átlagbér = 3298 lej (nettó)
Munkanélküliség = 5,2%
BET = 8,777.30(0.36%)
Infláció = 2,68%
Alapkamat = 1,50%

Szatmárnémeti középiskolások és elsőéves BBTE-s hallgatók győztek az ország első online gazdasági esettanulmány-versenyén

 utolsó frissítés: 09:56 GMT +2, 2020. május 22.

A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete 2020. május 16-án az országban egyedülálló módon, online térben szervezte meg a 25 000 lej összdíjazású Kolozsvári Esettanulmány Napokat, melynek keretén belül két párhuzamos rendezvény zajlott le, a XII. Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenye és a XXV. Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny.

A két rendezvény 2020-as döntő fordulóján összesen több mint 100 versenyző vehetett rész: a Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyén a két előselejtező forduló pontszámai alapján a döntőbe 20 háromfős csapat került be (a 91 jelentkező csapat közül), míg a XXV. Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny döntős mezőnyét a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetének 16 négyfős csapata alkotta.

A verseny résztvevői idén egy autóalkatrészeket forgalmazó nagyvállalat által szolgáltatott esettanulmányon dolgoztak, az esetet szolgáltató cég számára egy olyan stratégiát kellett kidolgozzanak, amely a koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásait hivatott minimalizálni. A döntős csapatoknak hat nap állt rendelkezésre, hogy kidolgozzák javaslataikat a vállalat által felvetett kihívásokra. Megoldásaikat egy olyan vállalati szakemberekből álló zsűri előtt prezentálták, amelyet a középiskolások esetében a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar magyar tagozatos, ma már felelős vállalati pozíciókat betöltő volt diákjai, az egyetemisták esetében pedig a támogató vállalatok vezető szakemberei alkottak. A csoportsorsolásokat, a megnyitót, a legjobb négy csapat küzdelmét és az eredményhirdetést élőben követhette a közönség a Magyar Intézet Facebook oldalán.

A középiskolások versenyén végül a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium Kovács Viktória, Jankó Szép Attila, Tepfenhart Beatrix alkotta, „Gold Diggerz” fantázianevű csapata diadalmaskodott, míg az egyetemisták versenye a Csenteri András Gergely, György Ákos, Hollanda Tekla-Andrea és Karda Sára, BBTE-s közgazdász hallgatók által alkototta Enigma csapat győzelmével zárult. 

A XII. Középiskolások Üzleti Tanácsadó Verseny díjazottjai

I. hely – Gold diggerz - Kovács Viktória, Jankó Szép Attila, Tepfenhart Beatrix - Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnemeti, irányító tanár: Kótai Levente.

II. hely – Emerging - Filip Borostyán, Székely Evelin Beáta, Varga Zoltán - János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, irányító tanár: Albert Hajnalka.

III. hely – PASSZ - Deák Ádám, Tóth Szabina - Érmihályfalvi 1-es számú Technológiai Líceum, Érmihályfalva, irányító tanár: Miklós Éva.

Dicséret (döntő) – Non-Cents - Dénes Magor Csaba, Izsák Attila-Edmond, Pasztor Kende Ferenc - Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, irányító tanár: Ignát Anna. 

Dicséret – ViEmKri - Albert Vivienn, Bokor-Tóth Krisztina, Nagy Emőke - Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, irányító tanár: dr. Incze Éva. 

Dicséret – Business Boys - Borsos Csaba, Mezei Károly-Richárd, Sándor Oszkár-Domokos - Batthyány Ignác Technikai Kollégium, Gyergyószentmiklós, irányító tanár: Molnár Zsuzsanna. 

Dicséret – Maslowék - Albert Gergő, Mărăcineanu Andreea Ana, Szenyes Emil - Székely Mikó Kollégium, Sepsziszentgyörgy, irányító tanár: Gazdag Ildikó. 

Dicséret – Leányvállalat - Albert Sarolta Zsófia, Csorba Renáta-Barbara, Szász- Zsiga Aliz Alexandra -Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár, irányító tanár: Pálfy Hajnalka-Éva. 

Közösségi Média Díj: Fosztogatók - Borbély Ádám, Kádár Simon Zsolt, Kovács Ödön - Kájoni János Szakközépiskola, Csíkszereda, irányító tanár: Láposi Dia.


A XXV. Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny díjazottjai (valamennyien a BBTE magyar tagozatos közgazdász hallgatói):

I. hely – Enigma - Csenteri András Gergely, György Ákos, Hollanda Tekla-Andrea, Karda Sára

II. hely – Cryptex - Apetroae Lucas Matteo, Hölgyes Orsolya Dorottya, Kovács Alpár-Botond, Martonos Magor-Tamás

III. hely – Motion - Borsos András, Farkas-Hegyi Beatrix, Sándor Krisztián-Lajos, Szép Hunor

Dicséret (döntő) – KaranTeam - Domokos Attila, Filep Attila, Hetzke Márk, Kiss Mihály

Dicséret – Solution Seekers - Bereczki Lilla, Jakó Evelyn-Ernesztina, Józsa Beáta-Timea, Pelger Ivett-Petra

Dicséret – Sigma - Barabási Tamás, Jakó Zsolt, Kozma Nóra, Nagy Miriám

Dicséret – Synergy Consulting - Bandura Ádám, Baricsán Tamás, Costiniuc Norbert Dániel, Dimény Ákos

Dicséret – Codex - Boga Balázs, Izsák Réka, Tempfli Ákos, Tiboldi Dorka

Közösségi Média Díj: Enigma - Csenteri András Gergely, György Ákos, Hollanda Tekla-Andrea, Karda Sára

BBTEközgazdász
Ha tetszett a cikk, lájkold a Pénzcsinálókat!

lokális